Bezpiecznie uczęszczają do szkoły - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Bezpiecznie uczęszczają do szkoły

Funkcjonariusze mysłowickiej komendy zajmujący się profilaktyką wśród najmłodszych, kończą cykl spotkań z pierwszoklasistami w ramach akcji profilaktycznej "Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań z młodzieżą, uczą jak bezpiecznie zachować się na drodze i w jej otoczeniu.

Asp. sztab. Jolanta Łuczak z Wydziału Ruchu Drodowego oraz asp. Dariusz Opatrzyk z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii mysłowickiej Komendy odwiedzają wszystkie klasy pierwsze w mysłowickich Szkołach Podstawowych.

Spotkania z dziećmi są okazją do przekazania pierwszoklasistom niezbędnych informacji do bezpiecznego pokonywania drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Funkcjonariusze tłumaczą podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym oraz informują o zagrożeniach, z którymi uczniowie mogą się spotkać na drodze i w jej pobliżu. Dzieci nie tylko uważnie słuchają, ale także biorą aktywny udział w zajęciach. Nie jest dla nich obce jakie zachowania są dozwolone, a jakie zabronione. Doskonale wiedziały, że zabawy na przystankach, gonitwy za autobusem i przebieganie przez jezdnię są niebezpieczne.

Dużą atrakcją dla uczestników działań jest przejście z policjantami po przejściu dla pieszych, co pozwala utrwalić przekazaną wiedzę, tj. zasady prawidłowego pokonywania ulicy w miejscu wyznaczonym. Zajęcia przeprowadzane wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych pozwalają przypomnieć dzieciom, jak istotne dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z elementów odblaskowych. Już blisko 300 pierwszoklasistów z mysłowickich placówek oświatowych wie, gdzie należy je umieścić.

Dzieci podczas prowadzonych działań otrzymują od zaproszonych gości elementy odblaskowe, plany lekcji oraz kodeksy ruchu drogowego. We wszystkich spotkaniach uczestniczy przyjaciel najmłodszych, maskotka policyjna „Sznupek".