Prewencja kryminalna, prelekcje

Wspólne działania w czasie wakacji

Policjanci wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach oraz ratownikami WOPR przeprowadzili wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Pokazy odbyły się na terenie Parku Słupna, a na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Służby ratunkowe z Mysłowic aktywnie zaangażowały się we wspólne działania w ramach działań “Bezpieczne wakacje”. W dniu wczorajszym mundurowi w Parku Słupna przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne promujące bezpieczne zachowania nad wodą. Zebranym przedstawiono założenia i cele akcji, a także zaproszono do korzystania z przygotowanych atrakcji. Wszystko to w myśl prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Młodym mysłowiczaninom mundurowi opowiadali co robić, by ich wypoczynek nad wodą był bezpieczny. Policjanci przekazywali urlopowiczom korzystającym z kąpieli wodnych ulotki, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności. Dzieci obejrzeć mogły z bliska motorówkę Państwowej Straży Pożarnej oraz sprzęt policyjny i usiąść za kierownicą radiowozu. Najciekawszym punktem spotkania były pokazy służb ratunkowych. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwawodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. To już kolejne działania profilaktyczne mysłowickich policjantów, a kolejne już w miesiącu sierpniu.

Relacja itvm.pl:
https://itvm.pl/n/wydarzenia/07/31/nie-badzmy-chojrakami-nad-woda/