Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy kierowca ujęty przez świadków

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 45-letni mężczyzna kierujący audi, który na ul. Obrzeżnej Zachodniej stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał ze skarpy. Świadkowie tego zdarzenia natychmiast zareagowali zabierając mu kluczyki i wzywając patrol policji. Mieszkaniec Mysłowic stanie teraz przed sądem, a grozi mu do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę (30.05.) około godziny 21.10 na ul. Obrzeżnej Zachodniej. Według zgłoszenia na rondzie kierujący audi mężczyzna miał stracić panowanie nad samochodem i zjechać ze skarpy. Świadkowie tego zdarzenia zatrzymali się żeby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Gdy otworzyli drzwi jego samochodu poczuli silną woń alkoholu. Bez zastanowienia zabrali kierującemu kluczyki i wezwali patrol policji. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 45-letni mysłowiczanin był kompletnie pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny mieszkaniec naszego miasta będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

Świadkom tego zdarzenia dziękujemy za zdecydowaną reakcję. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego reagujmy widząc niepokojące sytuacje na drodze. Wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować nietrzeźwego kierowcę z ruchu.