Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po zgłoszeniu świadka

Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu świadka policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 41-letni mieszkaniec Żor jechał audi mając w organizmie 1,40 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Wczoraj około godziny 9.20 do dyżurnego mysłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości kierującego samochodem audi. Komunikat natychmiast trafił do patroli w mieście i już po kilku minutach na ul. Oświęcimskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec Żor. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,40 promila. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd odholowali na jego koszt. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

To kolejny już przykład na to, że wśród społeczności nie ma przyzwolenia na jazdę po pijanemu i łamanie prawa. Świadkowi dziękujemy za zgłoszenie, które poskutkowało zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego.