Nie reagujesz - akceptujesz!

Uderzył w szlaban i uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci mysłowickiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że kierujący renault mężczyzna, na ul. Boliny uderzył w szlaban i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili jego personalia i zatrzymali w miejscu zamieszkania. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od naocznego świadka, który próbował zatrzymać kierowcę na miejscu, lecz ten gwałtownie ruszył i odjechał. Na podstawie uzyskanych informacji policjanci szybko ustalili personalia kierującego. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Mysłowic. Pod blokiem policjanci zastali uszkodzone renault, a w mieszkaniu mężczyznę rozpoznanego przez świadka. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik ponad 2 promile. Za jazdę po pijanemu nieodpowiedzialnemu mysłowiczaninowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

To kolejny już przykład na to, że wśród społeczności nie ma przyzwolenia na jazdę po pijanemu i łamanie prawa. Świadkowi dziękujemy za podjęcie zdecydowanych działań, które przyczyniły się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.