Nie reagujesz - akceptujesz!

Nie reagujesz - akceptujesz! Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki świadkowi

Dzięki reakcji innego uczestnika ruchu policjanci mysłowickiej drogówki, wspierani przez mundurowych z OPP Katowice, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający będąc świadkiem jazdy „wężykiem” kierowcy citroena bez zastanowienia powiadomił służby. Zatrzymany 33-letni mieszkaniec Mysłowic w organizmie miał 1,84 promila.

Wczoraj około godziny 20.20 dyżurny mysłowickiej komendy odebrał zgłoszenie, że ul. Mikołowską porusza się citroen, którego kierujący jedzie „wężykiem” i może być pod wpływem alkoholu. W ten rejon skierowano wzmożone patrole policji i już kilka minut później na ul. Nowowiejskiego mundurowi zatrzymali kierującego citroenem. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Mysłowic. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik 1,84 promila. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Reakcja świadka zasługuje na szczególne uznanie. Pamiętajmy, że jeśli nie reagujemy widząc łamanie prawa, to znaczy, że akceptujemy taki stan rzeczy, a tym samym godzimy się na możliwość wystąpienia skutków takich zachowań, niejednokrotnie niestety tragicznych.

Wspierajmy kampanię "Nie reagujesz - akceptujesz" i bądźmy dumni ze swojej obywatelskiej postawy!